Головною потребою кожного учня мають стати праця, самостійна думка, відкриття істини…  (В.Сухомлинський)

Home » Без рубрики » Пригоди 3-А класу Ужгородської класичної гімназії …

Пригоди 3-А класу Ужгородської класичної гімназії …

Screenshot_2018-11-06-13-47-40-575_com.miui.galleryУ нашого класу вже стало доброю традицією закріплювати вивчений на уроках матеріал  поїздками у місця , про які або йшла мова в  літературному творі , або вони  дотичні   з його  автором . Тому всі наші подорожі невипадкові!

Електричка загальмувала . В одну мить  із неї висипались зо два десятки дітей , що, притискаючи до себе валізки, здивовано роззирались навколо , споглядаючи красу вранішнього Львова .

Тим часом на вокзалі вже зачекався автобус в який  ми  завантажили свій багаж і вирушили на екскурсію старовинним містом Лева .

Першою зупинкою був собор св. Юрія , що вразив  нас не тільки зовні , але й всередині ! Дивовижна архітектура , таємнича , спокійна атмосфера … І  через декілька хвилин кожен шепотів вогнику свічечки  найсокровенніше …

Невдовзі перед групою постав Личаківський  цвинтар на якому  поховано  тисячі людей… Багато хто  знає його тому, що саме тут  знайшли свій останній спочинок Іван Франко , Соломія Крушельницька , Володимир Івасюк ….

Походивши його заплутаними доріжками, наблизившись до могил вбитих на війні безіменних солдатів,  розумієш , що знати його потрібно й заради тих , хто захищає мирне небо над нашими головами …

Наступним був оперний театр , розташований в історичному центрі міста на проспекті Свободи та названий в честь відомої української співачки Соломії Крушельницької . До речі, у всіх залишилися незабутні враження про архітектуру – майстри й справді подбали про його  вигляд !

Самі подумайте – велика сцена , вражаючі розписи на стінах , крісла … Побувати там і насолодитися професійною , захоплюючою  грою акторів мріє кожен.

Вранці наступного дня ми побували у двох музеях – Івана Франка та Михайла Грушевського .  Будівля музею Франка – це  , власне , будинок  у який він разом з сім*єю переїхав у 1902 р. і прожив до останнього свого дня . І тут нас очікував сюрприз. Виявилося, що музей не проводить екскурсій,бо саме в цей день проходить щорічний захід «Франківському роду-нема переводу»,  який  збирає нащадків великого генія.

От і побачили музей…Але мистецтво спілкування дає свої плоди .Нам дозволили стати свідками  незвичайноі подіі-презентаціі раритетного видання Бібліі. Цим виданням послуговувався Іван Франко, працюючи над філософською поемою “Мойсей». Книга відтепер займе почесне місце на робочому столі письменника.

Крім цього   ми зустрілися із справжніми нащадками видатного письменника , побачили театралізовану екскурсію,яку проводили нащадки Франка. Із  їх уст вона була захопливою та зворушливою .  Ми дізналися багато цікавого  про побут Франка , його дітей і дружину , побачили бібліотеку письменника і перше видання повісті “Захар Беркут», яку вчили на уроках.

Далі ми вирушили гуляти містом Лева …. Вулички Львова … Вони  надзвичайні!  У кожної будівлі своя , неперевершена історія ! Прогулюючись , ніби поринаєш у середньовіччя . Навіть звичайнісіньким будинкам вже декілька сотень років !

Ми ще довго гуляли , розглядаючи кожен куточок  дивовижного міста .  Натомившись і зголоднівши від довгих прогулянок,  ми із задоволенням поласували львівськими смаколикам .

…. І ось подорож підійшла до завершення . Сповнені вражень , з щирими та палкими усмішками ми зручно вмостились в електричку з гордою назвою «Захар Беркут» і поїхали у наш рідний Ужгород . Дорога додому здалася нам короткою , адже після цієї поїздки всім точно було , що обговорити.

З нетерпінням чекаємо , куди наступного разу заведуть нас  сторінки літературних творів !

Щиро  дякуємо вчителям  Дутко С. І. та Вишневській М.М. за цікаву ,пізнавальну,захопливу подорож  , за те, що вчать   любити  рідний край і пишатися його непростою та героїчною історією.

Меланія Нагорнюк, Домініка Доктор, Ніка Торохтіна   3 –А клас


Screenshot_2018-11-06-13-47-13-668_com.miui.gallery
Screenshot_2018-11-06-13-47-32-520_com.miui.galleryScreenshot_2018-11-06-14-06-14-935_com.miui.gallery