Живи, Україно, живи для краси, Для сили, для правди, для волі!.. Шуми, Україно, як рідні ліси, Як вітер в широкому полі. До суду тебе не скують ланцюги, І руки не скрутять ворожі: Стоять твої вірні сини навкруги З шаблями в руках на сторожі………О.Олесь

Home » Без рубрики » Проект “Вихід з енергетичної пастки …”

Проект “Вихід з енергетичної пастки …”

IMG-f0ceeaf040ed486fb865c121fce389fc-V

13 червня 2022 року у рамках проекту «Вихід з енергетичної пастки – більш свідомо для меншого споживання енергії» були проведені тренінги з енергоефективності та енергозбереження для школярів міста Ужгород. Проект реалізується за фінансової підтримки Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

У навчальній програмі взяли участь учні  молодших, середніх та старших класів м.Ужгорода. До учнів також долучились діти вимушених переселенців, котрі наразі проживають в м.Ужгороді.
Окрім того школярам були представлені нові технології, такі як 3D принтер та вітрогенератор, принципи роботи сонячної енергії, енергії вітру, води та інші альтернативні можливості вироблення енергії.

Перша частина заходу відбулася у двох секція в різних локаціях: для учнів молодших класів були проведені енергетичні ігри на тему відновлювальних джерел, водночас школярі старших класів взяли участь у тренінговій сесії, під час якої  ознайомили учнів з концепцією альтернативних джерел енергії та енергозбереження. Упродовж тренінгової сесії учасники обговорювали питання змін клімату, причин та наслідків таких змін, а також можливих шляхів вирішення та власного внеску кожного з присутніх до зменшення споживання енергії, викидів парникових газів в атмосферу та позитивного впливу на зміни клімату.

Друга частина заходу відбулася з онлайн підключенням угорських та словацьких партнерів.

Наприкінці заходу відбулася церемонія нагородження, під час якої учасники отримали призи та смаколики за ініціативну участь в проекті. Найбільш активні учні запрошені взяти участь у наступному етапі роботи проекту, у навчальній поїздці в Словаччину, що організовується партнером проекту Регіональна агенція інновацій «RIA» (Словаччина)  та в Угорщину, що організовується головним партнером проекту, Енергетичною  агенцією ENEREA Észak-Alföld» (Угорщина).