Живи, Україно, живи для краси, Для сили, для правди, для волі!.. Шуми, Україно, як рідні ліси, Як вітер в широкому полі. До суду тебе не скують ланцюги, І руки не скрутять ворожі: Стоять твої вірні сини навкруги З шаблями в руках на сторожі………О.Олесь

Home » Без рубрики » Куточок пам’яті скульптора, народного художника України Василя Свиди.

Куточок пам’яті скульптора, народного художника України Василя Свиди.

Screenshot_20220617-145941_FacebookВ етнографічному музеї «Берегиня» Ужгородської класичної гімназії облаштований куточок пам’яті скульптора, народного художника України Василя Свиди.
Гімназійний музей створений у 1997 р., а 5 років по тому ним почала керувати вчителька історії Любов Павлівна Майор. Тут зібрано біля 400 експонатів старожитностей, які приносили учні, їхні батьки, педагоги.
У 1999 році син Василя Свиди, Ярослав, подарував музею макет відомої дерев’яної скульптури батька «Пряля на коні», виконаний у глині 1981 року. Готова робота знаходиться в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая.
За словами Любові Павлівни, скульптура є цінною з художньої та естетичної  точки зори, а також наділена народною глибиною і змістом.

«Жінка їде в гори до чоловіка, який пасе отару. В бисагах везе їсти, але щоб не гаяти часу в довгій дорозі на полонину, вона пряде. На ній ми бачимо традиційне закарпатське вбрання: постоли, спідницю, запаску, вуйош,  прикрашений китицями і національним орнаментом, бисаги. Тобто ця робота привідкриває нам картину життя і побуту горян початку ХХ ст.», – розповідає музейниця.
Окрім самої скульптури, в музеї зберігаються книги та газетні публікації про творчість Василя Свиди. Також учні готують власні дослідження і презентують їх на творчих зустрічах. За свою діяльність вже 5 років поспіль етнографічний музей «Берегиня» утримує звання «зразкового».
Дякуємо, Любов Майор, за Вашу працю і за те, що зберігаєте пам’ять про видатного майстра.
Screenshot_20220617-145956_FacebookScreenshot_20220617-145949_Facebook Screenshot_20220617-150003_Facebook