Головною потребою кожного учня мають стати праця, самостійна думка, відкриття істини…  (В.Сухомлинський)

Home » Основні відомості

Основні відомості

Ужгородська класична гімназія  – загальноосвітній навчальний заклад ІІ-ІІІ ступенів.  У сучасній новій будівлі була відкрита у квітні 1994 року.

Робота з обдарованою учнівською молоддю у гімназії має системний і послідовний характер, а в рамках МАНу – пошуковий. За роки існування гімназії призерами ІІ етапу олімпіад стали понад понад 1600 учнів, а ІІІ етапу – понад 500 учнів, ІV етапу понад – 60 учнів.

До першого класу гімназії зараховують дітей, які пройшли конкурсний відбір після закінчення початкової школи. Починаючи з 1(5) класу гімназії, проводиться допрофільна підготовка  вивчення окремих предметів відповідно до напрямів навчання.

Для реалізації розвитку природних задатків гімназистів дотримано принципи неперервності, послідовності і систематичності навчання. Розроблені плани дають змогу зараз, в залежності від потреб учнів сформувати старші класи за такими профілями: іноземної філології , математичним та  хіміко -  біологічним.

Функціонує 30  навчальних приміщень обладнаних мультимедійною технікою, 9 спеціалізованих навчальних кабінетів, музей “Берегиня”. Чудова спортивна база: великий зал для ігрових видів спорту, гімнастичний зал та 2 зали  обладнанні для силових єдиноборств. Функціонує закритий плавальний басейн.

Педагогічний і фаховий потенціал колективу вагомий і значний, навчально-виховний процес забезпечує 64 педагогічниих працівники, серед них: вищу категорію мають 54 вчителі, педагогічне звання „старший вчитель” – 21 , педагогічне звання „вчитель – методист ” – 39 вчителів .

У 25 класах гімназії навчаються 826 учнів. У гімназії додатково проводяться: заняття у спортивних секціях з, плавання, карате, легкої атлетики, гурток бального  танцю,  працюють гуртки декоративно-прикладного мистецтва та клуб-гурток КВК.

Поряд із сучасними кабінетами, де сконцентровано дидактичний, інформаційний, науковий і фаховий матеріал, у рекреаційних приміщеннях гімназії розміщено постійно діючу виставку автентичних художніх полотен (колекція більше 100 картин) всесвітньовідомої Закарпатської художньої школи, серед яких твори Заслуженого художника України В.Микити,  роботи О.Гораля, Ю.Герца, В.Приходька, А.Кашшая, П.Бедзіра, В.Габди, Т.Данилича, Е.Контратовича та інші. Це своєрідна арттерапія, яка покликана формувати національну самосвідомість майбутньої еліти України, естетичні смаки та  відчуття прекрасного.

Ужгородська класична гімназія  – лауреат конкурсу «Сто кращих шкіл України-2006» у номінації «Школа успіху». У 2005 році заклад було атестовано з відзнакою. У 2012 на Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2012 » гімназія була нагороджена «Золотою медаллю» у номінації «Міжнародне співробітництво закладів освіти»  у 2014р. на цій виставці навчальний заклад було нагороджено «Срібною медаллю» у номінації «Інноваційна модернізація  національної освіти».

У 2016р. в  інноваційному проекті «Сучасна школа – якою має бути? Ідеї, концепції, практика» на Восьмому міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті»  гімназія була нагороджена дипломом Почесного звання «Лауреат конкурсу І ступеня».
Класична гімназія  забезпечена  вільним доступом до  навчальних приміщень для маломобільних груп населення, зокрема наявний  безперешкодний доступ до будівлі, навчальних класів  та іншої інфраструктури навчального закладу.
 

 

Мережа класів гімназії 2017/2018 н.р.

Графік секцій , гуртків

Графік роботи МАН

Робота бібліотеки гімназії

Учнівське самоврядування

Дистанційне навчання

Зворотній зв’язок