Живи, Україно, живи для краси, Для сили, для правди, для волі!.. Шуми, Україно, як рідні ліси, Як вітер в широкому полі. До суду тебе не скують ланцюги, І руки не скрутять ворожі: Стоять твої вірні сини навкруги З шаблями в руках на сторожі………О.Олесь

УВАГА!УВАГА!УВАГА!

111111  УВАГА ПОВІТРЯНА ТРИВОГА!!!!

Дії вчителів

Дії учнів

Алгоритм дій за сигналом “ПОВІТРЯНА ТРИВОГА”

Алгоритм дій для вчителів та учнів при «замінуванні» школи

Пам’ятка “Правила евакуації дітей”

…….як учні 11(7)-А класу допомагають, радять, захищають!!!

20220923_152125

Хочемо розповісти  усе найголовніше про булінг , і як йому протидіяти , адже ця проблема часто постає в освітніх закладах.

*Що ж таке булінг?*

Образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, підніжки, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника чи однокласниці – це ознаки нездорових стосунків, які можуть призвести до цькування.

Зазвичай , об’єктом знущань вибирають тих, у кого є дещо відмінне від інших однолітків. Відмінність може бути будь-якою: особливості зовнішності; манера спілкування, поведінки; незвичайне захоплення; соціальний статус, національність, релігійна належність.

Проте, найгіршим є те, що часто жертви булінгу вже починають сумніватися в адекватності свого сприйняття навколишнього світу, це -газлайтинг. Ви ,напевно ,ще не чули про нього , але газлайтинг вважаться підтипом саме психологічного булінгу. (далі…)

Важливі навички в періоди стресу

IMG-cb9a4b83154a1a52ed1c59d8c50b0e36-VЗ метою стабілізації психоемоційного стану здобувачів освіти та їх налаштування на освітню діяльність проведено семінар-тренінг для педагогів на тему ‘Важливі навички в періоди стресу”. Запропоновані вправи рекомендовано впроваджувати під час психологічних хвилинок на уроках.

Семінар проведено психологом гімназії О.Принцовською

Тиждень безпеки дорожнього руху

IMG-7a456cba3e0af9c3f4994e20476f47f5-VТрадиційно у вересні в освітньому закладі проводиться Тиждень безпеки дорожнього руху. Цьогоріч розпочався Тиждень з Єдиного уроку «Увага!Діти на дорозі!».Класними керівниками було організовано та проведено ряд заходів: тематичні бесіди та інструктажі з теми «Правила дорожнього руху», індивідуальні бесіди з дітьми,що мають роликові ковзани,скейт,велосипеди, електросамокати ,складання маршрутного листа «Дім – гімназія», онлайн бесіди з батьками гімназистів з акцентуванням уваги на проблеми щодо забезпечення захисту життя і здоров»я дітей в процесі дорожнього руху. Учні 10 класів мали змогу відвідати практичні заняття «Надання першої домедичної  допомоги».На уроках мистецтва для учнів 1-2 класів був проведений конкурс відповідної тематики. На завершення Тижня у закладі відбулася зустріч учнів перших класів із представниками патрульної поліції м.Ужгорода та працівниками ДСНС

Також на годині спілкування відбулася зустріч учнів 3А класу з представниками патрульної поліції на тему “Дотримання Правил дорожнього руху”. Учні повторили  основні дорожні знаки, які повинні знати пішоходи, Правила дорожнього руху для пішохода і велосипедиста та мали змогу проаналізували можливі дорожні ситуації.

Вітаємо з Днем знань

5b97a3a08bcc59253390391 вересня 2022 року – особливий день. Це не просто День знань. Кожен, хто відпускав дитину до школи, переживав неймовірні емоції. Це і радість, і тривогу водночас…

Війна змінила наші плани. Та ми не повинні забувати – наші діти варті найкращого! Саме тому, попри виклики, які постали перед країною й обумовили непростий навчальний рік, сьогодні свято, свято знань і мудрості, наснаги і терпіння. Сьогодні гімназія відкрила свої обійми для всіх наших учнів та їх батьків! Особливо приємно було бачити радісні очі та щасливі усмішки першокласників, що прийшли до гімназії з непереможним бажанням вчитися і здобувати нові знання. Також цьогоріч у стінах Ужгородської класичної гімназії розпочали навчання учні з числа ВПО, які незважаючи на всі труднощі, що їм довелось подолати, хочуть працювати над собою, здобувати освіту, будувати майбутнє України.

На жаль, цього року в нашій гімназії урочисто не лунав перший дзвінок, а натомість святкової лінійки учні відвідали бомбосховище, та все ж упевнені, що зерна науки зростуть у їх юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Загальновідомо, що знання – це сила. (далі…)

Куточок пам’яті скульптора, народного художника України Василя Свиди.

Screenshot_20220617-145941_FacebookВ етнографічному музеї «Берегиня» Ужгородської класичної гімназії облаштований куточок пам’яті скульптора, народного художника України Василя Свиди.
Гімназійний музей створений у 1997 р., а 5 років по тому ним почала керувати вчителька історії Любов Павлівна Майор. Тут зібрано біля 400 експонатів старожитностей, які приносили учні, їхні батьки, педагоги.
У 1999 році син Василя Свиди, Ярослав, подарував музею макет відомої дерев’яної скульптури батька «Пряля на коні», виконаний у глині 1981 року. Готова робота знаходиться в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая.
За словами Любові Павлівни, скульптура є цінною з художньої та естетичної  точки зори, а також наділена народною глибиною і змістом.