«Захисники України: історія та сьогодення»

НадіяЗ метою піднесення бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Україні та її народу; поглиблення духовної єдності поколінь, виховання поваги до захисників України різних поколінь; формування національно свідомої, патріотично зрілої особистості учні Ужгородської класичної гімназії взяли участь ІІ етапі  щорічного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему «Захисники України: історія та сьогодення».

у таких номінаціях :

«Лист» – Магарита Ія Леонідівна (5В1кл.)

«Вірш»  - Рябець Лілія Вікторівна  (3В1кл.)

«Фоторобота» – Ковтан Катерина Вікторівна (5В1кл.)

Тиждень першокласника

246629693_599206558160570_1257101390252333376_nЗ метою адаптації першокласників до навчання та їх успішної інтеграції в гімназійний інноваційний освітній простір в закладі щорічно проводиться Тиждень першокласника.

Цьогоріч різноманітні заходи відбувалися з 11 жовтня. Маленькі гімназисти представили креативні перфоменси про перші гімназійні дні, взяли участь у спортивних змаганннях, інтелектуальних конкурсах та представили свої мистецькі таланти .

У спорті найкращими були учні 1в1 та 1в2 класів, таланти виявили на найвищому рівні учні 1А, 1в1 та класів, титул “Інтелект гімназії” вибороли учні 1в2 класу.

Щиро вітаємо всіх і бажаємо нових звершень на гімназійному Олімпі!!!

Що святкуємо 14 жовтня?

6E8D6AB0-A051-46DA-A8E7-BA44E20CF75914 жовтня, українці відзначають одне із найважливіших церковних свят – Покрову Пресвятої Богородиці. На цю ж дату також припадають такі значущі для України свята, як День захисника України і День українського козацтва.

Усі ці три свята тісно між собою пов’язані…

Свято Покрови Пресвятої Богородиці

Велике свято Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії святкується щороку 14 жовтня. Встановлене воно на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим.

За переказами, відбулося це у 910 році в Константинополі. Столицю тримали в облозі полчища ворогів, готових у будь-який момент увірватися в місто. Жителі візантійської столиці зібралися в храмі й молили Богородицю про порятунок від нападників. Матір Божа з’явилася перед людьми, почала молитися Господу, а потім вкрила людей своїм покровом, захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих. (далі…)

«Сокіл-Джура»

11111nТрадиційно щороку в переддень Свята захисників та захисниць України в Ужгородській класичній гімназії проводяться Козацькі забави – змагання козацьких куренів за програмою військово -патріотичної гри «Сокіл-Джура».

У цьому році 13 жовтня в змаганнях взяли участь чотири курені – учні 6/10/класів.Гімназисти змагалися у силі,витривалості,вмінні велосипедної їзди ,знанні історії козацтва та продемонстрували козацький вишкіл.

За звання «Джура» боролися чотири команди.
1. Курінь «Соколи» — 6-А клас
2. Курінь «Козацькі соколята» — 6-В1 клас
3. Курінь «Козацька шабля» — 6-В2 клас
4. Курінь «Січовики» — 6-С клас

Вибори Голови учнівського парламенту

vybory-211da177826042f8795980ae80da9753РЕЗУЛЬТАТИ

виборів Голови учнівського парламенту

Ужгородської класичної гімназії – 2021!!!

За результатами виборів Голови Учнівського Самоврядування, які відбулися 12.10.2021р. :

Ставенська Олександра - 31,2%

Маргітич Олександр- 27,9%

Бобик Костянтин - 23%

Шимон Станіслав – 17,9%

Отож, перемогу отримала учениця 5-А класу Ставенська Олександра.

Вітаємо нову Голову учнівського парламенту !!! Бажаємо наснаги та оптимізму!

АРТ – марафон

111У рамках святкування національного професійного свята художника та всесвітнього Дня художника 05 жовтня 2021 року учні гімназії взяли участь в АРТ – марафоні у рамках проведення акції «Мистецтво без меж».

Учні шкіл міста, студенти Закарпатської академії мистецтв та коледжу малювали на 7 знакових локаціях – на площах Театральній, Народній, біля замку, Катедрального собору, в альпінарії та біля Закарпатського обласного художнього музею ім. Йосипа Бокшая, на набережних Студентській та Незалежності. Визначні місця свого міста, Закарпаття понад 100-150 учасників на кожній творчій зоні відтворювали у різних техніках.

Також до марафону долучилися юні митці з Воловеччини, Іршавщини, Хустщини, Берегівщини, Свалявщини, Рахівщини, Великоберезнянщини.

Кращі роботи учасників АРТ-марафону представлять на виставці в ПАДІЮНі 8 жовтня.